Na pískování (tryskání) používáme injektorovou kabinu pro tryskání za sucha. Je to uzavíratelný box umožňující pracovníkovi pískovat určitý díl a okolí zůstane nezasaženovzniklými nečistoty a prachem.

PÍSKOVÁNÍ OCELOVÝCH DÍLŮ

Odstranění rzi, nečistot, laků a barev. Pískované předměty, jako jsou například díly na veterány, hmoždíře, dílenské nářadí a mnoho dalších dílů, očistíme od povrchových nečistot. Po kompletním očištění se povrch ošetří proti korozi.

LEŠTĚNÍ A ČIŠTĚNÍ HLINÍKU A BAREVNÝCH KOVŮ BALOTINOU

Jsou to skleněné mikrokuličky, které slouží k jemnému pískování. Tímto druhem abraziva se povrch doleští a nedochází k úběru materiálu čištěných dílů nebo slouží k finální úpravě tryskaných předmětů. V poslední řadě se povrch ošetří vhodným přípravkem.

PÍSKOVÁNÍ DŘEVĚNÝCH POVRCHŮ

Při pískování dřeva volíme co nejšetrnější abrazivo a menší tlak (dle přání zákazníka) povrch tak zbavíme nečistot ale nenaruší se. Pokud chcete zvýraznit léta do hloubky, zvolíme jiný druh abraziva. Po pískování volíme povrchovou úpravu dřeva nátěry přírodního i syntetického původu, po předchozí domluvě se zákazníkem.

OŠETŘENÍ PROTI NEŽÁDOUCÍM VLIVŮM

Kovy náchylné na rez ošetřujeme pasivátorem koroze s taninem CleanFest nebo prostředkem Fluid Film Liquid. Po nanesení vzniká tmavá vrstva, která je stále aktivní i pod následnou úpravou povrchu a dokonale chrání díl před korozí.

NA HLINÍK A BAREVNÉ KOVY

Na hliník a barevné kovy používáme silikonový olej nebo sprej InoxiClean, který umožňuje rychlé a snadné vyčištění a vytváří tenký ochranný film a tak zabraňuje dalšímu znečištění povrchu. Ke spreji je nutné používat měkkou utěrku z flanelu nebo mikrovlákna, aby se povrch nepoškodil.

PŘÍPRAVA PŘED PÍSKOVÁNÍM

HRUBÉ NEČISTOTY A MASTNOTA

Materiál příjímaný na pískování musí být odmaštěný a očištěný od hrubých nečistot (bahno, těsnění, mastnota apod.)

Nebudou-li předměty k opískování řádně očištěny, cena za dočištění bude přičtena k finálnímu vyúčtování po dohodě se zákazníkem.

ODSTRANĚNÍ PRÁŠKOVÉ BARVY (KOMAXIT)

Předměty ošetřené práškovou barvou pískujeme pouze do určité hrubosti, jako podklad pro další nátěr. Neodstraníme ji úplně, pouze zmatníme a tím umožníme přilnavost budocí vrstvy nátěru.