Co děláme

Na pískování (tryskání) používáme kabinu pro tryskání za sucha. Je to uzavíratelný box umožňující pracovníkovi pískovat určitý díl a okolí zůstane nezasaženo vzniklými nečistoty a prachem.

PÍSKOVÁNÍ OCELOVÝCH DÍLŮ

Odstranění rzi, nečistot, laků a barev. Pískované předměty, jako jsou například díly na veterány, hmoždíře, dílenské nářadí a mnoho dalších dílů, očistíme od povrchových nečistot. Po kompletním očištění se povrch ošetří proti korozi.

LEŠTĚNÍ A ČIŠTĚNÍ HLINÍKU A BAREVNÝCH KOVŮ

Materiály které slouží k jemnému pískování. Tímto druhem materiálu se povrch doleští a nedochází k úběru materiálu čištěných dílů nebo slouží k finální úpravě tryskaných předmětů. V poslední řadě se povrch ošetří vhodným přípravkem.

PÍSKOVÁNÍ DŘEVĚNÝCH POVRCHŮ

Při pískování dřeva volíme co nejšetrnější materiál povrch tak zbavíme nečistot ale nenaruší se. Pokud chcete zvýraznit léta do hloubky, zvolíme jiný druh materiálu Po pískování volíme povrchovou úpravu dřeva nátěry přírodního i syntetického původu, po předchozí domluvě se zákazníkem.

OŠETŘENÍ PROTI NEŽÁDOUCÍM VLIVŮM

Kovy náchylné na rez ošetřujeme prostředkem. Po nanesení vzniká vrstva, která je stále aktivní i pod následnou úpravou povrchu a dokonale chrání díl před korozí.

NA HLINÍK A BAREVNÉ KOVY

Na hliník a barevné kovy používáme prostředky který umožňuje rychlé a snadné vyčištění a vytváří tenký ochranný film a tak zabraňuje dalšímu znečištění povrchu.

PŘÍPRAVA PŘED PÍSKOVÁNÍM

HRUBÉ NEČISTOTY A MASTNOTA

Materiál příjímaný na pískování musí být odmaštěný a očištěný od hrubých nečistot (bahno, těsnění, mastnota apod.)

Nebudou-li předměty k opískování řádně očištěny, cena za dočištění bude přičtena k finálnímu vyúčtování po dohodě se zákazníkem.

ODSTRANĚNÍ PRÁŠKOVÉ BARVY (KOMAXIT)

Předměty ošetřené práškovou barvou pískujeme pouze do určité hrubosti, jako podklad pro další nátěr. Neodstraníme ji úplně, pouze zmatníme a tím umožníme přilnavost budocí vrstvy nátěru.